2014-05-26

Wojenka plakatowa, czy po prostu klejenie na odwal? FOTO. PS

Kampania była ospała. Plakatów pojawiło się mało. Za to nawet tam, dzie było wolne miejsce, jedni naklejali na drugich, zamiast obok. Tak czynili: Pan Burmistrz (Urząd), SLD. RN, PO i inni.

Kampania nie wywoływała emocji, a brak większego zainteresowania tymi wyborami był odczuwalny. Jedyne, co raziło, to naklejanie plakatów i ogłoszeń na plakatach kandydatów, choć obok było miejsce. Wykonaliśmy kilka zdjęć. Oto poniżej samorządowe informacje o imprezach naklejone na plakacie Posła Dariusza Piontkowskiego. (Przewiesiliśmy je).

Rażące było to, że plakaty Posła zaklejał także Pan Burmistrz (oczywiście nie osobiście), informując o swoim spotkaniu z mieszkańcami. Urząd zaklejał także obwieszczeniami o okręgach i obwodach wyborczych.

Kilka dni przed wyborami akcję plakatową przeprowadziło SLD. Bez sensu, bezczelnie naklejano plakaty na plakatach PiS, choć obok było wiele miejsca. Oto przykład, poniżej. Mnóstwo miejsca obok, ale SLD koniecznie starało się zakleić PiS.

Oto poniżej inny przykład. Miejsca na dole jest dużo, ale komuś zależało, aby nakleić. Być może wyżej nie sięgnął. (Plakaty  przewiesiliśmy nieco w dół).

Oto znów SLD

Poniżej przewieszony przez nas plakat SLD. Można? Można!

Poniżej przykład, jak cudze plakaty zaklejał nie tylko SLD, ale i samorząd (ogłoszenie o rocznicy Wielkiej Wywózki).

I tak jak inne, te plakaty także przewiesiliśmy. Każdemu miejsca starczyło i jeszcze zostało.

W końcówce kampanii także zaklejał Ruch Narodowy. Poniżej: Ob plakaty RN tak zawieszono daleko od siebie, aby choć częściowo zakleić plakat Posła D. Piontkowskiego.

Pniżej zdjęcie tablicy pokazuje, jak wiele jest na niej wolnego miejca (w dodatku niektóre ogłoszenia są nieaktualne).

To tylko kilka przykładów. Nie mieliśmy czasu na dokumentowanie wszystkich i nie było takiej potrzeby; w dodatku czas nam zabrało przewieszanie ogłoszeń Pana Burmistrza, informacji urzędowych, plakatów SLD, PO (akcja plakatowa była bardzo mizerna), Ruchu Narodowego i in.

Kampania była spokojna, niemrawa, ale może przy tablicy ogłoszeniowej niektórych ponosiły emocje? Wieszający plakaty myślą, że są anonimowi? Choćby nawet, ale intytucja lub ugrupowanie  nie są anonimowe. Ktoś reprezentuje ugrupowanie na danym terenie.


PEESIK [2014-05-27]

W związku z artykułem otrzymaliśmy dzisiaj mejla od Małgorzaty Bil-Jaruzelskiej, kandydatki SLD w Europarlamentu, w którym przeprasza za zaistniałą sytuację. Plakatujący, choć byli uprzedzeni, by takich rzeczy  nie robić, okazali się nadgorliwi. 


CZYTAJ TAKŻE:
2014-05-06. WYBORY SAMORZĄDOWE XI 2014. http://portal.lapy.pl/strona/304,wybory--xi--2014.html

2014-02-27. Szeptanka – czyli kampania oszczerstw zwolenników władzy. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/227,szeptanka--czyli-kampania-oszczerstw-zwolennikow-wladzy.html

100_png.png 95_png.png 90_png.png 85_png.png 80_png.png 78_png.png 75_png.png 70a_png.png 65_png.png 60_png.png