2014-11-07

Urszula Jabłońska zdecydowanie wygrała prawybory w łapskim I LO. FOTO

Młodzież I LO zorganizowała prawybory na Burmistrza Łap. Zdecydowanie wygrała je U. Jabłońska, uzyskując ok. 64% głosów. Gratulujemy. Pozostali kandydaci otrzymali: W. Brzosko 12 %, J. Piszczatowski 10 %, J. Łapiński 10 %, T. Wróblewski 4%.

Udział w dzisiejszych prawyborach wzięło 172 uczniów (51%). Głosowanie było całkowicie dobrowolne, tajne, na specjalnych kartach do głosowania i odbywało się na 3 przerwach lekcyjnych. Prawybory zorganizowali uczniowie klas pierwszych w ramach projektu "Wiem, dlaczego wybieram". 

Prawybory były następstwem debaty z kandydatami na Burmistrza, jaką uczniowie klas pierwszych łapskiego ogólnika zorganizowali w środę (5.11.2014) w Domu Kultury. Najpierw było dyktando i mini konkurs wiedzy o Łapach. Następnie odbyła się debata, w której młodzież zadawała pytania kandydatom.

Debacie prowadzonej przez młodzież przysłuchiwali się Mieszkańcy. Niektórzy z nich chcieli zabrać głos, ale debata (chyba słusznie) tego nie przewidywała, bo to młodzież miała być jej gospodarzem i głównie dla młodzieży miała ona służyć.  I młodzież sobie znakomicie poradziła – a przecież, pamiętajmy, to dopiero pierwsza klasa. Spotkanie było bardzo poprawne, a odpowiedzi dość przewidywalne. Na razie nie mamy informacji o debacie i prawyborach na stronie I LO, ale gdy się ukaże, tu damy do niej link. Strona LO to http://lo-lapy.superszkolna.pl/. Młodzieży należą się gratulacje  za zorganizowanie debaty i prawyborów. Bardzo dobrze, że młodzież je organizuje. Zachęca to do zainteresowania uczniów samorządem, jego problematyką i w ogóle wyborami.

Wszyscy kandydaci prezentują się… jak się prezentują. No, może z jednym wyjątkiem, który wygląda jak ochroniarz. [Zdj. z profilu U. Jabłońskiej https://www.facebook.com/pages/Urszula-Jab%C5%82o%C5%84ska/346455968849039?fref=photo ]


O prawyborach napisała dziś także „Gazeta Współczesna”. 2014-11-07. http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141107/WYBORYSAMORZADOWE/141109753


CZYTAJ TAKŻE:  WYBORY SAMORZĄDOWE XI 2014. http://portal.lapy.pl/strona/304,wybory--xi--2014.html. (Tam linki do artykułów opublikowanych na Portalu nt. wyborów)