AKTUALNOŚCI (346)

Konferencja prasowa ?Rodzina 500 plus? posła D. Piontkowskiego w Łapach

07 Wrzesień 2015

Dzisiaj w biurze PiS odbyła się konferencja prasowa posła Dariusza Piontkowskiego, podczas której poseł przedstawił projekt ustawy w ramach programu PiS ?Rodzina 500+?. Ustawa zapewni rodzinom 500 zł miesięcznie na każde drugie i następne dziecko, a w rodzinach o trudniejszej sytuacji także na pierwsze. Ustawa ma pomóc w pokonaniu kryzysu demograficznego (od 3 lat Polska ma ujemny przyrost CZYTAJ DALEJ »

Konferencja prasowa "Damy Radę" posła Dariusza Piontkowskiego w Łapach

01 Wrzesień 2015

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa posła Dariusza Piontkowskiego w ramach akcji Prawa i Sprawiedliwości ?Damy Radę?. Poseł mówił o celach projektu oraz o działaniach PiS w ramach tej akcji. Podobne wydarzenia miały miejsce w całej Polsce. CZYTAJ DALEJ »

Gazeta Łapska o szpitalu ? wypowiedzi radnych Powiatu i Burmistrz Łap

10 Sierpień 2015

Gazeta Łapska opublikowała artykuł o szpitalu w Łapach, zamieszczając wypowiedzi radnych powiatowych z Łap: M. Busłowskiej (PiS), S. Rzący (PiS), R. Czepe (PiS), K. Gołaszewskiego (PO) i R. Łapińskiego (PSL) oraz Burmistrz U. Jabłońskiej. CZYTAJ DALEJ »

W Łapach w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

01 Sierpień 2015

Dzisiaj o godz. 16.30 z inicjatywy Stowarzyszenia Pro Patria Łapy kilkadziesiąt osób zebrało się na placu Niepodległości, aby zapalić znicze w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. CZYTAJ DALEJ »

Kurier Poranny napisał szerzej o szpitalu

31 Lipiec 2015

W piątkowym magazynie Kuriera Porannego (31.07.2015) opublikowano artykuł ?Ważą się losy łapskiego szpitala?. Wypowiada się Starosta A. Pełkowski, Burmistrz U. Jabłońska, radny powiatowy R. Czepe, Mieszkańcy i in. CZYTAJ DALEJ »

Starosta wraz z koalicją PO-PSL-Nasze Podlasie przekształca szpital w spółkę

30 Lipiec 2015

Starosta A. Pełkowski przedwczoraj poinformował radnych koalicji PO-PSL-Nasze Podlasie o podjęciu działań, mających na celu przekształcenie szpitala w spółkę. CZYTAJ DALEJ »

Powiatowi Radni PiS wystąpili do Ministra Zdrowia z apelem

29 Lipiec 2015

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Białostockiego wystąpił z pisemnym apelem do Ministra Zdrowia Mariana Zembali o pomoc łapskiemu szpitalowi. CZYTAJ DALEJ »

5,5 tysiąca podpisów pod Listem Protestacyjnym (Galeria)

24 Lipiec 2015

Wczoraj grupa mieszkańców Łap oraz radni Rady Miejskiej wszystkich klubów i radni PiS Powiatu złożyli prawie pięć i pół tysiąca podpisów w obronie szpitala w Łapach CZYTAJ DALEJ »

Wywiad (nieopublikowany) Gazety Łapskiej z radnym R. Czepe o szpitalu

22 Lipiec 2015

Gazeta Łapska poprosiła radnych powiatowych z Łap o odpowiedź na pytania o los szpitala. Radny R. Czepe odpowiedział obszernie, ale Gazeta zdecydowała się opublikować jedynie małą część. Publikujemy całość tutaj. CZYTAJ DALEJ »

Burmistrz pisze Staroście o odpowiedzialności prawnej, a Starosta zarzuca Burmistrz brak pomocy

15 Lipiec 2015

Starosta wytyka Burmistrz Łap, że straszy go odpowiedzialnością prawną i że nie przedstawia konkretów w sprawie pomocy szpitalowi. Burmistrz podkreśla, że to szpital powiatowy. Starosta, że głównie służy mieszkańcom Gminy Łapy i Gmina musi się dołożyć się do utrzymania szpitala. CZYTAJ DALEJ »

17 lipca. NADZWYCZAJNA SESJA Rady Powiatu w sprawie szpitala

14 Lipiec 2015

Radni PiS w Powiecie wystąpili o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego w sprawie sytuacji szpitala w Łapach. Sesja odbędzie się 17 lipca 2015 (piątek) o godz. 11.00. CZYTAJ DALEJ »

STANOWISKO Radnych PiS Powiatu w sprawie ratowania szpitala

14 Lipiec 2015

Podczas ostatniej sesji powiatowej radny R. Czepe w imieniu Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu zgłosił STANOWISKO w sprawie sytuacji szpitala w Łapach. CZYTAJ DALEJ »

Dyrektor ZUK M. Piekut-Górska przywrócona przez sąd do pracy

13 Lipiec 2015

Kto ostatnio był w ZUK, mógł zobaczyć nietypową sytuację. Jest dwóch (dwoje) dyrektorów naczelnych: zwolniona, a obecnie przywrócona do pracy przez sąd, M. Piekut-Górska i p.o. Dyrektora W. Oleksiewicz. CZYTAJ DALEJ »

Zmarł kpt. Antoni Jabłoński (1918 ? 2015)

08 Lipiec 2015

W wieku 97 lat zmarł kpt. Antoni Jabłoński, surażanin, który w 2 maja 1945 r. brał udział w zawieszeniu polskiej flagi na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Wraz z 1. Dywizją im. T. Kościuszki przeszedł cały szlak bojowy. CZYTAJ DALEJ »

Klub Radnych PiS Powiatu Białostockiego wystąpił do Prokuratury w spr. niegospodarności w łapskim szpitalu

01 Lipiec 2015

Klub Radnych PiS Rady Powiatu Białostockiego wystąpił dzisiaj do Prokuratury o wszczęcie postępowania karnego wobec osób odpowiedzialnych za działania na szkodę interesu publicznego przy zarządzaniu szpitalem i sprawowaniu nadzoru przez członków Zarządu Powiatu Białostockiego oraz osoby bezpośrednio kierujące szpitalem (SPZOZ w Łapach). CZYTAJ DALEJ »

SPOTKANIE OSTATNIEJ SZANSY W SPRAWIE SZPITALA ? wtorek (30.06.2015) godz. 15.00

25 Czerwiec 2015

Łapski samorząd ?na prośbę podlaskich parlamentarzystów? zaprasza na spotkanie (do Inkubatora Przedsiębiorczości) w spr. sytuacji łapskiego szpitala. W związku z rozpoczętą likwidacją Oddziału Położniczo-Ginekologicznego jest jedna z debat tzw. ostatniej szansy. Zapraszamy Mieszkańców. Spotkanie ma charakter otwarty. CZYTAJ DALEJ »

Zmarła Józefa Bajda (1947 - 2015) Dyrektor Biblioteki Publicznej w Łapach

16 Czerwiec 2015

Nocą z 15 na 16 czerwca 2015 r. po ciężkiej chorobie zmarła Józefa Bajda do niedawna Dyrektor Biblioteki Publicznej w Łapach (funkcję tę pełniła przez 13 lat). Pogrzeb w czwartek (18.06.2015). CZYTAJ DALEJ »

Zmarł Biskup Senior Tadeusz Zawistowski (1930 - 2015) wielki patriota

02 Czerwiec 2015

1 czerwca zmarł Bp Tadeusz Zawistowski - Biskup Pomocniczy Senior Diecezji Łomżyńskiej. Przeżył 85 lat, w tym 60 lat kapłaństwa i 42 lata biskupstwa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 i 5 czerwca w Łomży (diec. łomżyńska) i Sztabinie (diec. ełcka). CZYTAJ DALEJ »

ANDRZEJ DUDA PREZYDENTEM POLSKI. Wyniki II tury wyboru Prezydenta

25 Maj 2015

Gratulujemy Panu dr. Andrzejowi DUDZIE wyboru. Publikujemy wyniki II tury w Gminie Łapy (w 16 komisjach). A. Duda zdecydowanie wygrał w naszej Gminie, otrzymując 72,8 proc. głosów, a B. Komorowski otrzymał 25,7 proc. Frekwencja w Gminie Łapy wyniosła 57,7 proc. i była wyższa niż w I turze. CZYTAJ DALEJ »

Zdesperowany mieszkaniec Łap wybił młotkiem szyby w Urzędzie Miejskim

13 Maj 2015

Dzisiaj zdesperowany mieszkaniec Łap wybił szyby w Urzędzie Miejskim, po czym oczekiwał na przybycie Policji. Był rozgoryczony, że nie uzyskał dalszej pomocy w MOPS. CZYTAJ DALEJ »