2014-09-19

Gromada bezpańskich psów gryzła się między sobą w centrum Łap

Otrzymaliśmy sygnały od wzburzonych mieszkańców, że w czwartek (2014-09-19) wieczorem w centrum potwornie szczekała i gryzła się między sobą gromada psów.
1

Dawno nie pisaliśmy o bezpańskich psach, a tych wszędzie pełno, lecz władza nic nie robi z tym problemem. Bezdomnych psów nie ubywa, a władza nie reaguje. Czy zupełnie sobie z tym problemem nie radzi? Ale temat jest prosty: psy należy wyłapać i wywieźć do schroniska. Czemu tego władza nie robi? Czy ignoruje problemu, aby zaoszczędzić na wydatkach? Problem jest jednak poważny. To, co wczoraj widzieli mieszkańcy w centrum miasta przeraziło ich. Duża gromada psów widoczna była przy dworcu, a następnie na placu PKS, a na dodatek psy zachowywały się bardzo agresywnie, a ich szczekanie rozlegało się po mieście.

Pan Burmistrz przed wyborami obiecuje kiedyś wyremontować centrum miasta? Kiedy? Nie wiadomo. Kiedyś, jeśli zostanie wybrany. (Oczywiście, nie przedstawił nawet żadnej koncepcji, nie zaprezentował żadnego konkretnego pomysłu, niczego nie poddał pod dyskusję, choć to właśnie konsultacje społeczne są w takich sprawach niezwykle ważne, ale i czasochłonne). Obiecywać może, bo nic to go nie kosztuje (nawet nie wymaga wysiłku myślowego), ale niech najpierw z centrum chociaż w tej kadencji pieski połapie. Niech nie zajmuje się „porządkowaniem centrum”, bo kompletnie się na tym nie zna, niech rozwiąże znacznie mniejszy problem: niech upora się z tematem bezdomnych psów.  To nic, że w tej kadencji nie biega po mieście żadna obrończyni piesków, nie ściąga prasy, ani telewizji. Psy męczą się tak samo. Powinny trafić do schroniska. A ludzie powinni spokojnie chodzić ulicami i nie bać agresywnych psów. 


CZYTAJ TAKŻE:
2014-07-28. Nadal pieski temat – kto Burmistrzowi łapie, a kto liczy psy!
http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/412,nadal-pieski-temat--kto-burmistrzowi-lapie-a-kto-liczy-psy.html

2014-07-27. Czy Burmistrz chce, aby mieszkańcy sami wyłapywali bezpańskie psy? http://portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/411,czy-burmistrz-chce-aby-mieszkancy-sami-wylapywali-bezpanskie-psy.html

2014-07-15. Miejska hodowla bezpańskich psów http://portal.lapy.pl/aktualnosci/395,miejska-hodowla-bezpanskich-psow.html

2014-07-08. Łapy czyli Wronowo? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/386,lapy--czyli-wronowo.html

2014-07-04. Miasto okropnie zarasta http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/382,miasto-okropnie-zarasta-.html