2014-08-28

M. Olechnowicz okropnie wzburzony opublikowaniem informacji z Rady Społecznej Szpitala

Nasz stały Czytelnik, radny powiatowy M. Olechnowicz, na sesji Powiatu oburzał się na ujawnienie informacji z Rady Społecznej Szpitala. Sądził, że nikt o niczym się nie dowie?
1

Dwa dni temu napisaliśmy (link poniżej) o piątkowym posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala. Podaliśmy możliwe scenariusze, jakie stoją przed Szpitalem. Wprowadziliśmy w niezwykle ważną dyskusję o przyszłości naszej zagrożonej łapskiej placówki medycznej. I, zamiast w tej dyskusji wziąć udział, dziś na sesji Rady Powiatu radny powiatowy Marian Olechnowicz okrutnie się oburzał, że to niedopuszczalne i niemoralne mówić i pisać o tym, co było na posiedzeniu Rady Społecznej. Wznosił się na szczyty przewrotności, a swoją gorliwością zadziwił nawet Starostę.  

Powiedzmy, co jest niemoralne. Niemoralne jest cicho siedzieć, gdy szpital upada. I nieważne,  czy już się mieszka w Białymstoku lub gdzie indziej, a tu jedynie działa pod zbliżające się wybory. Niemoralne jest brać dużą dietę i nic nie robić. Niemoralne jest zasiadać wiele lat w Radzie Społecznej i udawać, że się nie widzi, że szpital jest w katastrofalnej sytuacji.  Niemoralne jest dbać tylko o własne interesy, a pozorować zaangażowanie społeczne. Niemoralne jest chałturzyć w niejasnych układach i okolicznościach. Można długo wymieniać… Czy to także o M. Olechnowiczu? Niech i on zrobi rachunek sumienia. Za ubiegły rok wziął ponad 15 tys. złotych naszych pieniędzy podatników (oświadczenie majątkowe tutaj http://bip.st.bialystok.wrotapodlasia.pl/OswidaMajat/3cedb4d531b/ad7dcce425ee68b/710514deab60f47/ ). Co zrobił, biorąc tak dużą dietę? Zwłaszcza  niech wyjaśni, co zrobił w sprawie szpitala. I dlaczego tak się boi ujawniania informacji z oficjalnego posiedzenia Rady Społecznej.

Marian Olechnowicz wystąpił na sesji o wypowiedzenie się w tej sprawie radcy prawnego. Pewnie sądził, że mówić i pisać i przebiegu Rady Społecznej jest bezprawne? Radca (radczyni) nie mogła jednak kłamać. Rada Społeczna jest ciałem powoływanym przez samorząd. Protokoły, postanowienia, uchwały itp. Rady Społecznej są jawne. To nie spotkanie towarzyskie. Tam nie ma prywatności. To nie spotkanko przy kawie, ani piwie.

Co stało się M. Olechnowiczowi? Co w artykule o posiedzeniu Rady tak bardzo go wzburzyło? Czy to, że wymieniony został z imienia i nazwiska wśród tych, którzy będąc członkami Rady Społecznej ponoszą większą odpowiedzialność za losy szpitala, niż pozostali radni? A może, nie rozumiejąc podstaw prawnych funkcjonowania Rady Społecznej, uznał, że ma okazję odreagować na artykuły Portalu, których był bohaterem? A może w ten sposób chciał dać świadectwo lojalności i gorliwości przed zbliżającymi się wyborami? Marian Olechnowicz bardzo chce się znaleźć na jakieś liście. A jakiej? Z W. Brzoską pożegnał się w niemiłej atmosferze. (Jako szef sztabu komitetu W. Brzoski ten nauczyciel-emeryt po wyborach został kierownikiem w Urzędzie Miejskim, ale odszedł w niemiłych okolicznościach). Skoro na W. Brzoskę liczyć nie może, to czy chce się przypodobać Staroście W. Puszowi? Ale dlaczego tak głupio, atakując pożyteczny artykuł na porządnym Portalu?

Apelujemy (ale sami nie wiemy do kogo), weźcie Państwo M. Olechnowicza na swoją listę. Niech wystartuje. Przecież nie po to tak karkołomnie robi sobie kampanię wyborczą. Trochę i my mu pomożemy. Już pomagamy. Niech ma.


CZYTAJ TAKŻE:
2014-08-26. Co dalej ze szpitalem? WARIANTY http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/445,co-dalej-ze-szpitalem-warianty.html

2014-02-25. Krytykowali pomniki, a stawili następne. Teraz szczególny! http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/222,krytykowali-pomniki-a-stawili-nastepne-teraz-szczegolny.html

2014-02-21. Skandalicznie skromny Jubileusz (z MO w tle). http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/217,skandalicznie-skromny-jubileusz-z-mo-w-tle.html

2013-11-06. MO w Białymstoku? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/9,mo-w-bialymstoku.html

2013-02-04. Wciąż wyborczy M. Olechnowicz http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/90,wciaz-wyborczy-m-olechnowicz.html

2012-12-29. Radnny Olechnowicz http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/30,radnny-olechnowicz.html