2014-05-14

Konkurs w SP1 wygrał Andrzej Rogowski ? dotychczasowy Dyrektor. PS

Było troje kandydatów na dyrektora: Rafał Michałowski, Alicja Moczulska, Andrzej Rogowski. Wygrał A. Rogowski (otrzymał 7 na 9 głosów).
1

Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 wzbudzał wiele emocji i wiele (bardzo wiele) działo się wokół niego. Niestety, choć informacje te podajemy w UKP, czyli nieco swobodniejszej formule, to nie wypada nam pisać o rzeczach całkiem (jeszcze) niesprawdzonych, czy nieobyczajnych. Nie sprawdziła się wieść, że wystartuje radny Roman Falkowski (z ugrupowania Burmistrza Brzoski), który ponoć niedługo musi iść na emeryturę. Mówiło się też o planowanym starcie siostry Wiceburmistrza, także o innych kandydatach, poważnych i całkiem egzotycznych. Nie wiemy, czy nasza publikacja (czytaj) wpłynęła na ograniczenie kandydatów. Naszym celem było zaalarmowanie o możliwości kumoterstwa i nie dopuścić do tak idiotycznych rozstrzygnięć, jak to już w oświacie bywało.

Posiedzenie Komisji Konkursowej odbywało się w Urzędzie Miejskim. Choć niemal wszystko (ale nie wszystko), co wiąże się z pracą komisji jest poufne, to jednak naszym zadaniem jest upublicznić jak najwięcej. Otóż w skład Komisji wchodziło trzech przedstawicieli Burmistrza (Zastępca Burmistrza K. Gołaszewski, radny R. Falkowski, radny S. Puścian), dwoje przedstawiciel Kuratora Oświaty,  po jednym przedstawicielu: Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, związków zawodowych, działających w szkole, NSZZ „Solidarność” (A. Osmolski) i  ZNP (B. Łapińska). Podajemy te nazwiska nie po to, aby wskazać społeczeństwu potencjalne źródła informacji (choć czemu nie), ale po coś więcej. Kandydaci prezentowali koncepcję pracy szkoły i odpowiadali na pytania członków komisji, jeśli takie  były.

Konkurs wygrał Andrzej Rogowski, dotychczasowy Dyrektor tej szkoły. Otrzymał 7 głosów. Rafał Michałowski (Wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, a wcześniej informatyk w ZSM w Łapach) otrzymał jeden głos. Jeden głos otrzymała także Alicja Moczulska (polonistka w Szkole Podstawowej nr 1). Ponieważ dociekliwość ludzka nie ominie kwestii, kto na kogo głosował, wypada jedynie powiedzieć, że absolutnie nie  da się wiarygodnie tego ustalić, więc nie ma po co spekulować, ale zaraz musimy stwierdzić, że mówi się o życzliwości Wiceburmistrza dla R. Michałowskiego, a także radnego R. Falkowskiego dla A. Moczulskiej. Nie musi to jednak przekładać się na głosowanie. (Tak nam wypada mówić). Skoro w komisji biorą udział przedstawiciele związku, to można wyjaśnić, że A. Rogowski jest członkiem „Solidarności”, A. Moczulska nie należy do związków, a R. Michałowski należy do ZNP. Wieść niesie, że koło ZNP w SP1 podjęło rezolucję, że przedstawiciel ZNP w Komisji ma głosować na Dyrektora A. Rogowskiego (z „Solidarności”), co jedni uznać mogą za nielojalność, inni za wzniesienie się ponad związkowe powiązania, a jeszcze inni nazwą to, jak sobie chcą, a nawet jeszcze inaczej. Inna wieść niesie, że należy się przyglądać w tej szkole przyszłym ruchom kadrowym osób związanych  z członkami komisji, ale załóżmy, że to wredna wieść, która się nie sprawdzi. Tyle informacji. Jeśli ktoś spodziewał się więcej (wiemy, ale nie powiemy), to niech napisze nam, co ma do powiedzenia, a może do tematu wrócimy.

Dziś, wcześniej, odbył się konkurs  na dyrektora Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej. Nie wzbudzał jednak żadnych emocji, bowiem była tylko jedna kandydatka – obecna Dyrektor SP Krystyna Mojkowska.  Otrzymała 8 głosów 9-osobowej Komisji.

(UWAGA: Informacje uzupełnimy lub poprawimy, jeśli otrzymamy właściwe. Zależy nam na maksymalnej przejrzystości w działalności samorządu, a więc także samorządowej oświaty, a już szczególnie w sprawach kadrowych).


PS

Poniżej publikujemy listy Pana Rafała Michałowskiego (przesłane nam w reakcji na powyższy tekst), a także odpowiedź

2014-05-28. List Pana Rafała Michałowskiego do Redakcji Portalu

Data: Środa, 28 Maja 2014 21:58
Temat: Proszę o sprostowanie informacji zamieszczonych na mój temat w portalu.
 
Witam!
Bardzo proszę o niepodawanie nieprawdziwych informacji na mój temat, nie życzę sobie tego bo zbyt ciężko pracuję na to aby bez przynależności do jakichkolwiek partii politycznych lub związków zawodowych być w tym miejscu gdzie jestem i osiągnąć to co osiągnąłem do tej pory bez tzw. „poparcia politycznego”. Wyniki konkursu na stanowisko dyrektora w SP1 jak i sam konkurs traktuję jako ciekawe doświadczenie. Uważam, że człowieka powinno się oceniać po tym co robi i co osiągnął swoją działalnością, profesjonalizmem i wdrożonymi rozwiązaniami, bo jak się okazuje w kraju jakim jest Polska pokutuje przysłowie „Swojego nie znacie, cudze chwalicie” dlatego też zostałem zaproszony do wielu elitarnych grup osób gdzie jakiekolwiek powiązania „polityczne” nie mają znaczenie bo tam liczą się kompetencje. I jeśli ktoś chce pisać o mojej przynależności to może wymieniać:
- Wzorcowi Edukatorzy Apple,
- Egzaminatorzy ECDL poziom zaawansowany (podstawowego nie wymieniam bo to jest formalność),
- Eksperci wdrażania kształcenia na odległość,
- Autorzy podstaw programowych kształcenia zawodowego,
- Autorzy programów nauczania w zawodach do nowej podstawy programowej kształcenia zawodowego,
- Liderzy-trenerzy „Monitorowania i doskonalenia procesu wdrażania podstaw programowych kształcenia w zawodach”,
- Eksperci zespołu e-Edukacja w ramach projektu „e-Podlaskie kierunki rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Województwa Podlaskiego”,
- i wiele innych mniejszych działań i przedsięwzięć.

Proszę sprawdzić ile osób z Łap oraz województwa podlaskiego bierze lub brało udział w powyższych przedsięwzięciach, żeby ktoś kto pisze bzdury potrafił sobie wyobrazić gdzie liczą się kompetencje a nie przynależność do jakiegoś ugrupowania.

Jedyna organizacja do której należę to Polskie Towarzystwo Informatyczne bo się identyfikuję z tą grupą i tam należę do zespołu ds, edukacji i ds. kształcenia na odległość. Dlatego jeśli ktoś umieszcza jakieś informacje na mój temat to proszę o kontakt ze mną (kom. 601 479 539) a nie wysłuchiwanie osób, które nie mają pojęcia o tym co się dzieje poza granicami Łap i szukają powodu do plotek i sensacji. Wątpię, że dla jakiegokolwiek związku zawodowego moje poglądy by się podobały, gdyż uważam że tylko ciężką pracą można osiągnąć trwały sukces, który będzie owocował przez wiele lat i służył społeczeństwu.

Proszę o przesłanie hiperłącza do poprawionego artykułu.

Pozdrawiam Michałowski Rafał


2014-05-29. Odpowiedź Redakcji przesłana Panu Rafałowi Michałowskiemu

Szanowny Panie,

jestem zdziwiony Pana reakcją, bowiem tekst był pisany bez cienia niechęci do Pana (ani pozostałych kandydatów), ani nie zawiera żadnych informacji nacechowanych nieżyczliwością do Pana (ani pozostałych kandydatów). Przesadził Pan, naturalnie, na swoje konto. Jeśli zapis o przynależności do ZNP okazał się błędem, przepraszam, ale to nie byłaby ujma. Pański list i tę odpowiedź drukujemy bez oporów, aby  Czytelnicy mieli pełny obraz (i zarazem odniesienie do kwestii ZNP).  

Z poważaniem

Roman Czepe

2014-05-29. Kolejny list (mejlem) Pana Rafała Michałowskiego


2014-05-29. Drugi list (mejl) Pana Rafała Michałowskiego

Czwartek, 29 Maja 2014 00:58
Temat: Re: Proszę o sprostowanie informacji zamieszczonych na mój temat w portalu.

Witam!

Niestety tak reaguję gdy próbuje się mnie przypisać do jakiejkolwiek organizacji, która ma jakieś znamiona polityczne, a tak jest w przypadku ZNP i innych związków zawodowych.

Pozdrawiam Michałowski Rafał


CZYTAJ TAKŻE:
2014-07-29. Jak Andrzej Gąsowski został dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2? Śmiesznie? http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/413,jak-andrzej-gasowski-zostal-dyrektorem-szkoly-podstawowej-nr-2-smiesznie.html
 
2014-03-14. Wybór dyrektora SP1? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/244,wybor-dyrektora-sp1.html Tam notka biograficzna Dyrektora A. Rogowskiego

2013-11-18. Wakaty w BOSS i poszukiwania w rodzinie. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/36,wakaty-w-boss-i-poszukiwania-w-rodzinie.html

2013-01-16. Czy Gimnazjum nr 1 pozostanie? http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/92,czy-gimnazjum-nr-1-pozostanie.html

2013-01-16. Kto śmie kontrolować SP2. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/85,kto-smie-kontrolowac-sp2.html

2013-01-02. Wódka nie pomogła. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/23,wodka-nie-pomogla.html