2014-05-11

Były Zastępca Burmistrza Zdzisław J. z zarzutami prokuratury za zgodę na nielegalną wycinkę drzew

Sprawa Zdzisława J. trwa dłuższy czas, jednak wciąż nie ma finału, więc postanowiliśmy już teraz o tym napisać.

Jak kilka miesięcy temu podało Radio Białystok (link poniżej), były Zastępca Burmistrza Zdzisław J. nieprawnie wydał zgodę na wycinkę drzew we wrześniu 2012 r. Ponoć wydał  zgodę na wycinkę drzew na nieruchomości jednej osobie, podczas gdy współwłaścicieli było kilkoro. Prawdopodobnie dotyczy to działki w okolicy mleczarni i weterynarii. Gdy jeden ze współwłaścicieli wyciął drzewa, zdenerwowało to innego współwłaściciela, który skierował sprawę do policji i prokuratury, wskazując na przekroczenie uprawnień urzędnika. Wydaje się, że naruszenie prawa jest bezdyskusyjne. Wypowiadająca się dla Radia Białystok Prokurator Rejonowy Urszula Sieńczyło, oświadczyła, że wycinka około 200 drzew odbyła się z naruszeniem wszelkich procedur, bowiem urzędnik nie przeprowadził wizji lokalnej, ani nie sprawdził stanu własnościowego (aktu własności) działek, a zgodę wydał w ciągu jednego dnia, czyli od ręki. Zdzisław J. twierdzi, że  nie czuje się winny i że działał w dobrej wierze. Uważa, ze nie musiał zapoznawać się z aktem własności, bo dobrze zna te tereny i wie, do kogo należą. Jak podaje Prokuratura, byłemu Zastępcy Burmistrza Łap Zdzisławowi J. grozi kara do 3 lat więzienia. Czekamy więc na dalszy bieg wydarzeń w tej sprawie. O zakończeniu sprawy nie omieszkamy poinformować Czytelników Portalu.

Choć z opisu osoby Zdzisława J. przez Radio Białystok dokładnie wynika, o kogo chodzi, to jednak my też stosujemy się do reguł prawnych i nie podajemy pełnego nazwiska. Z kolei nasi graficy zgodnie z tymi samymi regułami zasłonili oczy Panu Zastępcy, z marynarki byłego Zastępcy Burmistrz, wykroiwszy kawałek paska z jego marynarki..


CZYTAJ TAKŻE:

2013-09-30. (rm/mk) „Łapy  Akt oskarżenia wobec byłego zastępcy burmistrza”. http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/103895