2014-04-10

Mizerne spotkanie (promowanie) Platformy Obywatelskiej

Tak silnym składem Platforma Obywatelska jeszcze do Łap nie przybywała: Wojewoda, Marszałek, troje posłów (w tym była Minister). Gdy 5-6 lat temu upadały ZNTK i Cukrownia nie można było się ich doczekać. Teraz uznali, że już mogą przyjeżdżać.
1

Spotkanie organizował Zdzisław Jabłoński (w imieniu łapskiej struktury PO), ale za stołem prezydialnym go nie posadzono. Za to zasiadł Wiceburmistrz Krzysztof Gołaszewski z PO. Wiceburmistrz Gołaszewski i Burmistrz Brzosko wiele wysiłku wkładali, aby frekwencja była jak największa, ale, jak się okazuje,  mało skutecznie. Przyszło ok. 25 osób, część służbowo, część przypadkowo. Niektórzy, gdy pytaliśmy o spotkanie, tłumaczyli, że słyszeli, iż ma to być debata przedsiębiorców i samorządowców z władzami województwa, więc tylko dlatego przyszli.  

Byli m.in.: jeden czy dwóch przedsiębiorców, wójt Turośni Kościelnej Grzegorz Jakuć, burmistrz Suraża Sławomir Halicki, radny Roman Falkowski (Nasze Podlasie), radny Tomasz Kozicz (Wspólnota Samorządowa J. Łapińskiego), były radny sejmiku Jacek Łapiński. Pewnie niejedna osoba miała dylemat, czy iść. Za pójściem przemawiał temat: omawianie strategii rozwoju powiatu. Jednak według naszych rozmówców mocno przebijała kampania do Europarlamentu (kandydatem Platformy Obywatelskiej nr 1 na liście jest B. Kudrycka), a konkretów żadnych, bo z obiecanych w zaproszeniu „planów i pomysłów” nic nie wynikało. A poza tym było sennie i smutno.

Spotkanie działaczy Platformy Obywatelskiej odbyło się w ramach akcji regionalnej „PODLASKIE 2020”. Co tydzień, aż do wakacji, zaplanowane jest spotykanie w każdym z powiatów województwa. W ten sposób Platforma pod pretekstem „Podlaskiego Forum Samorządowego PO” prowadzi kampanię do Europarlamentu. Reklamuje te spotkania jako „wielką debatę” na temat powiatu. Jak dotychczas zainteresowanie jest nieduże lub całkiem małe, choć PO, jak piszą, zaprasza „wszystkich mieszkańców, a szczególnie samorządowców, przedsiębiorców, lekarzy, nauczycieli, organizacje pozarządowe, studentów, ludzi młodych, seniorów”.

Tutaj Zaproszenie rozsyłane radnym (skan)

Warto pokusić się o małe wspomnienie sprzed 5 lat, jak to nie można było w 2009 r. uświadczyć w Łapach polityków Platformy Obywatelskiej. I nawet nie atakowano ich za to, aby nie mieli pretekstu do niepodejmowania działań w obronie ZNTK (a wcześniej Cukrowni). Wówczas nie można było doprosić się o przyjazd polityków PO.  Teraz niemal tłumnie przybyli. Uznali chyba, że skoro PO niemało dostało głosów w wyborach 2010 r. i przez 4 lata tworzyło koalicję Nasze Podlasie-PO, to nie ma czego się bać.

Nie mamy zdjęć, na które Państwo, nasi Czytelnicy, liczycie. Ale jeśli ktoś nam podeśle, skorzystamy. PO też nie chwali się zdjęciami z tych spotkań, zwłaszcza całej sali, bo widać byłoby nieimponującą frekwencję.


CZYTAJ TAKŻE:

2014-04-15. Cenzura na zdjęcia ze spotkania Platformy Obywatelskiej. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/281,cenzura-na-zdjecia-ze-spotkania-platformy-obywatelskiej.html


Poniżej dwa artykuły z gminnej strony internetowej z 2009 r. – dla przypomnienia.