2014-04-05

Odpowiedzi na ankietę, co zrobić z ruiną dworca

Burmistrz przejął ruderę dworca i ogłosił ankietę. Pyta mieszkańców, co ma zrobić z budynkiem. Powinno być odwrotnie, najpierw należało zapytać. Publikujemy podpowiedzi Czytelników.

Przejęcie dworca przez biedną gminę (na międzynarodowej trasie, w okresie jej modernizacji) to szczyt głupoty.  Remont (a nie tylko pomalowanie) to kilka milionów złotych. Wielkie przedsiębiorstwo PKP zaoszczędziło miliony, bo władza miała fantazję mieć dworzec. W dodatku nie ma żadnych pomysłów, co zrobić z budynkiem. Burmistrz postanowił dowiedzieć się tego od mieszkańców. Aby ich zapytać, zarządził ankietę. Podobno odpowiedzi prawie nie wpływają, więc urzędnicy będą musieli się wysilić. Zaproponowaliśmy Czytelnikom Portalu, aby przesyłali do nas swoje pomysły. Publikujemy te, które się nie powtarzają, zarówno poważne, jak i zabawne. W sytuacji tak niepoważnej, jak przejęcie dworca jest tak niepoważne, że trudno ocenić, które z odpowiedzi na ankietę są poważne.

Oto propozycje:

·        Wyburzyć zrujnowany dworzec i odtworzyć dawny, przedwojenny, którego ruiny jeszcze stały po wojnie. [Przy mejlu otrzymaliśmy zdjęcie starego dworca].

·        Utworzyć biuro Burmistrza, aby wreszcie chociaż przez okno mógł zobaczyć miasto,  a nie rzekę.

·        Powołać Punkt Pisania Podań do Pana Burmistrza.

·        Sprzedać dworzec. Jeśli PKP odbierze dworzec za złamanie warunków umowy, to gmina w ten sposób pozbędzie się go. Jeśli PKP nie odbierze dworca za złamanie warunków umowy, to gminy pozbędzie się dworca i jeszcze zarobi w przetargu parę groszy.

·        Przerobić na stację metra. Jak fantazjować, to fantazjować.

·        Baza dla zbójników napadających na przejezdnych i zbierających haracz na remont dworca.

·        Miejsce zabaw dla dzieci. A wokoło plac zabaw. (Red.: Preferowane zabawy w kolej i odwiedziny Pana Burmistrza w czapce dyżurnego ruchu). 

·        Noclegownia. Ale tylko dla trzeźwych i miejscowych.

·        Utworzyć szpital albo jego oddział. Dojeżdżający pacjenci mieliby bardzo blisko do szpitala. Może wtedy by konkurował z białostockimi szpitalami.

·        Stworzyć jakieś Muzeum. (Red.: Najlepiej Muzeum Głupoty. To właściwe miejsce, bo już samo przejęcie dworca od PKP było głupotą).

·        Przenieść siedzibę Burmistrza, aby śmieci PolSegro zza dawnej stolarni Zakładów mu nie śmierdziały. (Red.: Ale i tak udaje, że mu nie śmierdza).

·        Muzeum Dziedzictwa PRL. Nie trzeba wtedy niczego remontować. Wystarczy powiesić zdjęcie Władysława Gomułki.

·        Starostwo Powiatowe lub jego filia. Białostoccy urzędnicy starostwa mieliby blisko do pracy.

·        Kolejną Biedronkę lub Arhelan.

·        Centrum handlowe.

·        Plac zabaw z karuzelą.

·        Fajny jakiś klub dla młodzieży.

·        Przenieść bibliotekę, bo za daleko chodzić zza mostu.

·        Umieścić tam wojska NATO.

·        Multikino i aquapark.

·        Centrum rowerowe. I centrum sieci dróg rowerowych we wszystkich kierunkach.

·        Muzeum Pinokia. (I Carla Collodiego, autora powieści Pinokio).

·        Uruchomić produkcję lizaków.

·        Sprzedać i dofinansować za to bilety do Londynu.

·        Szalet i szmateks.

·        Miejsce segregacji odpadów, bo to najważniejsza działalność Burmistrza.  

Pominęliśmy kilka odpowiedzi zbyt grubiańskich wobec Pana Burmistrza, aby je opublikować. Rozumiemy intencje i poirytowanie przejęciem dworca, ale na Portalu unikamy pewnych niegrzecznych form. Żart, ironia, kpinka owszem. Nowe odpowiedzi, które otrzymamy, będziemy tu dopisywać. Zapraszamy do przesyłania pomysłów.

Oto przesłane nam kolejne pomysły:

·        Nie malować, nie remontować, dać sprayowcom z całej Polski do malowania.

·        Zrobić izbę wytrzeźwień pijanych podróżnych i mały areszt dla jadących bez biletu.

·        Siedziba nowych referacików. Ogłosić kolejne konkursy i poupychać kierowników i urzędników na projekty niemające żadnego znaczenia dla Łap.

·        Utworzyć kolejną sortownię śmieci po PolSegro.

·        Budynek jako pomnik jałowości i bezradności tej władzy.

·        Przenieść siedzibę burmistrza. Umie odprawiać pociągi, a w czapce kolejarza wygląda sympatycznie. Prawie muzealnie.  

·        Tancbuda.

·        Dworzec jako punkt poboru myta od przejeżdżających pociągów.

·        Zrobić schornisko dla psów, których gromady biegają także przy dworcu.

(Dziękujemy za propozycje)


CZYTAJ TAKŻE:

2014-04-14. Dworce b. drogie w utrzymaniu. PKP się pozbywa, a bogaci lub naiwni przejmują. http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/280,dworce-b-drogie-w-utrzymaniu-pkp-sie-pozbywa-a-bogaci-lub-naiwni-przejmuja-.html

2014-03-06. Ankieta w sprawie dworca czyli przejąć ruderę PKP i pytać, co robić! http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/236,ankieta-w-sprawie-dworca-czyli--przejac-rudere-pkp-i-pytac-co-robic.html

2014-02-05. Jak Burmistrz potraktował PKP, tak PKP potraktowało Burmistrza. http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/196,jak-burmistrz-potraktowal-pkp-tak-pkp-potraktowalo-burmistrza.html

2014-01-13. Przejęto dworzec! GŁUPOTA ROKU, KADENCJI, 10-LECIA? http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/165,przejeto-dworzec-glupota-roku-kadencji-10-lecia.html