2014-03-14

Wybór dyrektora SP1?

W czerwcu zapowiada się konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach. Jak będzie? Na giełdzie pojawiają się różne nazwiska. Konkursy w tej kadencji to kpina, skoro Burmistrz wybrał działaczy politycznych Naszego Podlasia: A. Gąsowskiego (SP2) i S. Olszewskiego (Gimnazjum 1), to można się spodziewać wszystkiego. Może SP1 będzie musiało zaspokoić wybujałe ambicje kolejnego kolegi Pana Burmistrza?
1

Nazwiska padają różne, ale może na razie ich nie wymieniajmy. Jak napiszemy o kimś cokolwiek życzliwego, to osoby te będą miały przechlapane. Co tym razem zrobi Burmistrz Wiktor Brzosko? Kogo wybierze? On, bo on decyduje ostatecznie i zatwierdza wybór komisji.

Burmistrz ma trzy możliwości:
1.    pozostawić Dyrektora Andrzeja Rogowskiego,
2.    zrobić prawdziwy konkurs i kandydatów uczciwie „przymierzyć” do obecnego  Dyrektora; zmienić tylko  na lepszego,
3.    wybrać kolesia, swojaka, jedynie słusznego, bo politycznego, jak się to stało w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1.  

Te dwa wybory były złe. Wzbudziły nie tylko powszechne zdziwienie, ale śmiech. I nie ma znaczenia, ile podpisów może zebrać Andrzej Gąsowski (lub jego żona lub tak zwane zatroskane o dobro szkoły przypadkowe osoby) pod laurką na swoją cześć w żenującym spektaklu rodem z „Misia”, a potem zapewnianie Dyrektora Gąsowskiego, że  nie ma z tym nic wspólnego. Na razie to patent SP2, ale czy inne szkoły też pójdą tą drogą?

Co będzie zatem z obecnym Dyrektorem? Na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 próżno szukać jakiekolwiek notki biograficznej Dyrekcji. Przypomnijmy więc kilkoma zdaniami:

Andrzej Rogowski (urodził się w 1958 r. w Lizie Starej). Ponad 30 lat w pracy pedagogicznej. Do 2000 r. był Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Daniłowie Dużym. (Mieszkał przy szkole). Od marca 2000 r. jest Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach. Z jego inicjatywy (we współpracy z Dyrektor Przedszkola nr 1 Krystyny Nowak) utworzone zostały w SP1 klasy integracyjne i terapeutyczno-rozwojowe. Zainicjował nadanie imienia szkole – Jana Pawła II. M.in. z jego inicjatywy przed szkołą postawione zostało popiersia Papieża Jana Pawła II. Ponadto Stowarzyszenie „Szkoła Bez Barier”, organizujące imprezy środowiskowe, w tym Festyn Rodzinny.

To dla porządku. Kilka neutralnych słów o obecnym Dyrektorze. Absolutnie nie jest to wyraz poparcia. Jeśliby tak zostało to odczytane, to już po Dyrektorze. Byłby to pocałunek śmierci. Ale też  nie będziemy tacy, aby atakować Dyrektora, by zwiększyć jego szanse. Pytanie, czy w ogóle coś ma znaczenie poza powiązaniem politycznym z obecnym Panem Burmistrzem?


CZYTAJ TAKŻE:

2014-05-14. Konkurs w SP1 wygrał Andrzej Rogowski – dotychczasowy Dyrektor. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/321,konkurs-w-sp1-wygral-andrzej-rogowski--dotychczasowy-dyrektor.html

2013-11-18. Wakaty w BOSS i poszukiwania w rodzinie. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/36,wakaty-w-boss-i-poszukiwania-w-rodzinie.html

2013-01-16. Czy Gimnazjum nr 1 pozostanie? http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/92,czy-gimnazjum-nr-1-pozostanie.html

2013-01-16. Kto śmie kontrolować SP2? http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/85,kto-smie-kontrolowac-sp2.html

2013-01-02. Wódka nie pomogła. http://www.portal.lapy.pl/urzad-kontroli-plotek/23,wodka-nie-pomogla.html