2014-02-27

Szeptanka ? czyli kampania oszczerstw zwolenników władzy

W poprzedniej kadencji W. Brzosko wygodnie siedział ?w Wodociągach?, spokojny, że Burmistrz Czepe da miliony na Zakład. Radni opozycji zgodnie przyjmowali budżet i niemal jednogłośnie udzielali Czepemu absolutorium. Ale za placami odbywała się kampania oszczerstw. Szeptanka. Plotka goniła plotkę. Teraz znów. Tych samych środowisk, tyle że dla ocalenia władzy.
1

Plotkarska szeptanka odbywa się na targowicy, na ulicy, w kuluarach zebrań, podczas imprez i uroczystości, na spotkaniach wspólnot mieszkaniowych, w sklepie, w pociągu. Dla oszczerców każda okazja jest dobra do propagowania kłamstw. A że wybory w listopadzie, kampanii plotek coraz bardziej się rozkręca. I znów to samo, a że nie ma za co chwalić obecnego Burmistrza, to trzeba krytykować poprzednika, tworząc kłamstwa i zmyślając plotki na jego temat! Tak samo na temat innych radnych opozycji.

Czy da się walczyć z plotką? Pewnie nie da się, ale trzeba próbować.  Nie można tolerować, aby mali ludzie bez godności i honoru, nie mający ani trochę odwagi, by prowadzić otwarty spór, prowadzili nieustanną zakulisową kampanię oszczerstw. Trzeba od razu kłamcom odpowiadać, nie przemilczać. Trzeba żądać konfrontacji: Ktoś mówi o kimś oszczerczo, to zaproponujmy, aby zwrócić się o wyjaśnienie do tego, o kim mówi. Ktoś powtarza plotki, to zwróćmy się o wyjaśnienie, jak naprawdę było! Ma ktoś odwagę wypowiadać fałszywe sądy, to niech ma odwagę powiedzieć je w oczy i usłyszeć prawdę!


CZYTAJ TAKŻE:
2014-05-06. WYBORY SAMORZĄDOWE XI 2014. http://portal.lapy.pl/strona/304,wybory--xi--2014.html