2014-01-24

Biesiady radnych. PEESIK

Komisja Oświaty, Zdrowia i Wszystkiego Dobrego pod dowództwem radnego R. Falkowskiego biesiadowała w Przedszkolu nr 1. Biesiada odbywała się w ramach obrad komisji. Obradowanie było krótkie, biesiadowanie długie. Zapracowana komisja w planie ma kolejne wizyty. Dyrektorzy już układają jadłospis? Czeladź się przygotowuje.
1

Od czasu do czasu Komisja Oświaty, Zdrowia, Sportu i Czegoś Tam Jeszcze spotyka się w placówkach gminnych (w szkołach, przedszkolach i in.). A posiedzenia coraz bardziej przeradzają się w biesiady. Na początku było zwyczajnie, herbata, kawa, ciasto, ciastko lub paluszki. Ale ambitni dyrektorzy zaczynają się prześcigać w gościnności. I absolutnie niech nikt nie myśli, że chcą się  podlizać. Skądże. Następni dyrektorzy nie chcą być gorsi i podnoszą biesiadną poprzeczkę, urozmaicając menu. Po co rozpoznawanie problemów, skoro i tak nikt ich nie rozwiązuje. Po co debata na temat sprzętu, skoro i tak nie będzie pieniędzy na zakupy. Po co wnioski, skoro nic z nich nie wynika. Prościej trochę posłuchać prezentacji, pochwalić i pobiesiadować.


PEESIK 2014-04-30
Dowiedzieliśmy się, że radny R. Falkowski zaraz po naszym artykule o biesiadzie zorganizowanej radnym, wyrażał niezadowolenie, że zdjęcie przekąsek z biesiady zrobił któryś z radnych opozycji. „O, proszę, jadło się, ale po cichu fotografowało się jedzenie do Portalu” – miał powiedzieć. To dowodzi, że ilustracją trafiliśmy. Pochodzi z wyszukiwarki internetowej. Cała sprawa przekąskowej ilustracji i opinii o niej radnego Falkowskiego to rzecz mało istotna. Bzdet, który na nowego newsa nie zasługuje, ale na peesik owszem. A propos biesiady. Na razie artykuł pomógł. Nie ma biesiad. Chyba że są głęboko zakonspirowane, tylko dla radnych władzy. Ale to już sprawa radnych władzy.