2014-11-27

Łapianin zginął na drodze Łapy ? Białystok

Wczoraj 23-letni mieszkaniec Łap zginął na zakręcie koło Markowszczyzny.
1

Wypadek zdarzył się przed godziną 9 na ostrym łuku drogi wojewódzkiej Łapy- Białystok koło Markowszczyzny.  Kierowca (23-letni mieszkaniec Łap Patryk B.), jadący autem marki Kia Cee'd, nagle stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.  Przód auta był tak zmasakrowany, że przybyli do wypadku strażacy musieli rozcinać auto, by uwalniać nogi kierowcy i wydobyć go z pojazdu. Niestety, lekarze stwierdzili śmierć kierowcy.

To kolejny tragiczny wypadek, który potwierdza, że trasa Łapy-Białystok nie należy do bezpiecznych i, zwłaszcza na niektórych odcinkach, wymaga zachowania szczególnej ostrożności, a już zwłaszcza w obecnych warunkach atmosferycznych. 

W przypadku uzyskania dodatkowych informacji zamieścimy je tutaj. 


ZOBACZ TAKŻE – informacja dodatkowa:

2014-12-09. Portal lapy-24.pl„Dodatkowe informacje odnośnie wypadku w okolicach Markowszczyzny z dnia 26 listopada!”  http://www.lapy-24.pl/aktualnosci/gmina-lapy/item/241-dodatkowe-informacje-odnosnie-wypadku-w-okolicach-markowszczyzny-z-dnia-26-listopada.html


POLICJA INFORMUJE 

Ostrzeżenie dla kierowców

Zaczyna się okres zimowy, a w związku z tym zmieniają się warunki drogowe. Coraz wcześniej robi się ciemno, natomiast nawierzchnia dróg staje się śliska, a w połączeniu z coraz częstszymi opadami deszczu i śniegu znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu oraz zmniejsza się jego przyczepność, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów. Utrata panowania nad samochodem w takich warunkach jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie. Jeśli na drodze umieszczony jest znak ograniczenia prędkości do 50 km/h, wielu kierowców uważa, że jest to prędkość bezpieczna. Nic bardziej mylnego. Czasem nawet taka prędkość w trudnych warunkach drogowych może doprowadzić do wypadku. Musimy więc przede wszystkim dostosować prędkość jazdy do tego, co dzieje się na drodze. 

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i daleko idącej rozwagi, a zwłaszcza o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, gdyż właśnie zimą tego typu zdarzeń jest najwięcej. 


CZYTAJ TAKŻE DZIAŁ: KRONIKA POLICYJNA http://www.portal.lapy.pl/strona/173,kronika-policyjna.html