2014-07-25

Czarny wtorek ? znaleziono dwa ciała

We wtorek po południu wyłowiono ciało z Narwi, a wieczorem znaleziono ciało wiszące na drzewie w lasku koło ul. Glinianej.
1

We wtorek (2014-07-22) około godziny 14.00 w Uhowie płynący kajakiem mężczyzna zauważył w rzece, płynące się z nurtem, ciało mężczyzny – jak się potem okazało, był to 62-letni mieszkaniec Uhowa, Jędrzej G.* Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i przyczyny jego śmierci. Z relacji innych osób wynika, że poszedł się kąpać, jednak nikt nie wie, dlaczego utonął. Mężczyzną, który zobaczył zwłoki w wodzie, był obywatel francuski (wraz z towarzyszącą mu osobą, także niepochodzącą z Polski), stąd na początku były pewne problemy ze znalezieniem tłumacza.

Także we wtorek  około godziny 18.00 spacerujący w rejonie ul. Glinianej w Łapach 24-letni mężczyzna, mieszkaniec Łap, zauważył wiszące na drzewie zwłoki mężczyzny. Natychmiast powiadomiona została Policja i Pogotowie Ratunkowe. Z informacji Komunikatu Rzecznika Prasowego Policji wynika, że „ciało zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku, gdzie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Jest to nieznany mężczyzna w wieku ok. 45 - 65 lat, średniej budowy ciała, wzrostu około 170 - 180 cm, waga około 70 - 80 kg, włosy krótkie proste siwe. Znak szczególny to brodawka w okolicy prawego policzka. Ubrany był w ciemnoniebieskie dżinsy, czarną koszulkę z długim rękawem i białym kołnierzykiem oraz czarne plastikowe klapki”. Tyle komunikatu. Niedługo potem okazało się, że chodzi o Bogusława P.* (lat 51) mieszkańca Łap.

Ustalenia w wypadku śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach, jak w obu tych przypadkach, mogą potrać nawet do kilku tygodni, bowiem po wykonaniu sekcji  w Zakładzie Medycyny Sądowej musi być jeszcze sporządzona opinia biegłego.

* (2014-07-25). Początkowo nieoficjalnie przekazano nam inne dane, dotyczące nazwisk osób. Przepraszamy za błąd.


CZYTAJ TAKŻE:
KRONIKA POLICYJNA http://www.portal.lapy.pl/strona/173,kronika-policyjna.html